Ohita navigointi

Ääni ja Vimma 2007 livelähetys aikataulu

Ääni & Vimma 2007 – semifinaalikatselmukset järjestetään Kulttuuriareena Gloriassa 23.- 27.04. Jokaisena semifinaali-iltana esiintyy yhdeksän bändiä, joista kaksi valitaan finaaliin.

Ääni & Vimman historian tähän asti osallistujamäärältään suurimman tapahtuman finaaliin 28.4 lauantaina pääsee 14 bändiä. Ääni & Vimma finalisti bändien lisäksi illan aikana esiintyy myös tämän vuoden Junnu Vimman-voittaja bändi Relax.

Seuraa livenä


Kulttuuriareena Gloriasta semifinaali ja finaali lähetetään Radio Free Your Mindin kautta suorana sekä katsottavissa WebTV liven kautta suorana Realvideona!

Ma 23.04.07


19.00.-19.15. Hässäkkä
19.20.-19.35. Insane
19.40.-19.55. Pintandwefall
20.00.-20.15. Another Happy Family
20.20.-20.35. Yours Truly
20.40.-20.55. Samrat
21.00.-21.15. White Lie
21.20.-21.35. Siniset
21.40.-21.55. The Flanger

Tuomarit:
* Arto Nevalainen (Muusiikko / Ääni ja valosuunnittelija / Sleazy Dream)
* Illy Heinäaho (Muusikko / PrivateLine)
* Pauliina Kateisto (Muusikko / Musiikin opettaja / Kerho)
* Tomi Saarinen (MusiikkiTv / Tuottaja /Ylex)

Ti 24.04.07


19.00.-19.15. Moravia
19.20.-19.35. Cameron
19.40.-19.55. Kraken
20.00.-20.15. Lancoster Sound
20.20.-20.35. Shattered Within
20.40.-20.55. The Beheading
21.00.-21.15. Seraphiel
21.20.-21.35. Headman
21.40.-21.55. Regression

Tuomarit:
* Dj Vastapallo (Muusikko / Turmionkätilöt)
* Jukka Koskinen (Muusikko / Norther)
* Nalle Österman (Muusikko/ toimittaja / Sonic Roots)
* Teemu Suominen (Metalhead Promotion/Welldone)

Ke 25.04.07


19.00.-19.15. Unrefined
19.20.-19.35. Lithuria
19.40.-19.55. Brymir
20.00.-20.15. The Bleedout
20.20.-20.35. No Sign Of Life
20.40.-20.55. Roadkill
21.00.-21.15. Replica
21.20.-21.35. Field Of Vision
21.40.-21.55. Trespassenger

Tuomarit:
* Hakim Hietikko (Muusikko/ April)
* Kuisma Aalto (Muusikko / Mokoma)
* Kärtsy Hatakka (Muusikko /Waltari)
* Mirka Rantanen (Muusikko/ Thunderstone)

To 26.04.07



19.00.-19.15. Kanava
19.20.-19.35. Kabe
19.40.-19.55. Tantrum Of Seven
19.40.-19.55. Blindness
20.20.-20.35. Voltage
20.40.-20.55. Ballet
21.00.-21.15. Coma
21.20.-21.35. Painostava Hiljaisuus
21.40.-21.55. Diastole

Tuomarit:
* Jani Hyvärinen (Muusikko/ Defuce / Tuhma Records)
* Jessi Frey (Muusikko/ Velcra)
* Kari Hynninen (KHY Suomen musiikki / tuottaja)
* Lassi Jokinen (Muusikko / Superchrist)
* Mikko Von Hertzen (Muusikko/ Von Hertzen brothers)

Pe 27.04.07


19.00.-19.15. Phantom Pain
19.20.-19.35. Advent
19.40.-19.55. Skavenger
20.00.-20.15. SAns Human
20.20.-20.35. Thrust Moment
20.40.-20.55. Fata Morgana
21.00.-21.15. Groke's Clan
21.20.-21.35. Neverend
21.40.-21.55. Medicated

Tuomarit:
* Jessi Frey (Muusikko / Velcra)
* Jukka Koskinen (Muusikko / Wintersun)
* Kride Ranta (Muusikko/ Norther)
* Sami Vauhkonen (Muusikko/ Lullacry)

La 28.04.07 Finaali


18.00.-18.15. Haven
18.20.-18.35. Lithuria
18.40.-18.55. Half Apple
19.00.-19.15. Hässäkkä
19.20.-19.35. The Beheading
19.40.-19.55. Ballet
20.20.-20.35. Voltage
20.40.-20.55. Shattered Within
21.00.-21.15. Pintandwefall
21.20.-21.35. Trespassenger
21.40.-21.55. Sooz
22.00.-22.15. Thrust Moment
22.20.-22.35. Dirty Licks
22.40.-22.55. Groke's Clan

Tuomarit:
* Alexi Laiho (Muusikko / Children Of Bodom)
* Eeka Mäkynen (Nosturi / Tuottaja)
* Kari Hynninen (KHY Suomen musiikki)
* Katja Ståhl (Suosikin päätoimittaja)
* Luca Gargano (Muusikko / Musiikin&Median monitoimija)
* Sami Rikala (Johannus Kustannus Oy Megamania)
* Teja Kotilainen (Head of A&R / Bale)

Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Ääni ja Vimma semifinaalit järjestetään Kulttuuriareena Gloriassa sekä Vernissassa

Semifinaalit Vernissassa perjantaina ja lauantaina 13.04.-14.04
Semifinaalit jatkuvat Gloriassa ma- pe 23.04.-28.04
Ääni & Vimma bändikatselmuksen FINAALI lauantaina 28.04



Ääni ja Vimma Free Your Mind crew 2007 26.04.07
toimitus@toimitus.hattu.net

Katso myös
» Ääni ja Vimma kotisivut
» Keskustele Äänestä ja Vimmasta Free Your Mindin foorumilla

Ääni ja Vimma 2007

» Ääni ja Vimma 2007 etusivu
» Livelähetyksien aikataulut

Perjantai 13.04. @ Vernissa

» 3M
» Terä
» Half Apple
» Kuuradio
» Blindways
» Haven
» Johnny Laugharne & Kakofoni
» My Nasty
» Rottaniitti

Lauantai 14.04. @ Vernissa

» Ruska
» Harassment service
» Dirty Licks
» Overcore
» Today's Special
» Sooz
» The Freza
» Jay & Entities
» CHB



Maanantai 23.04.07 @ Gloria

» Hässäkkä
» Insane
» Pintandwefall
» Another Happy Family
» Yours Truly
» Samrat
» White Lie
» Siniset
» The Flanger