Ohita navigointi

Ääni ja Vimma 2005 aikataulut ja tuomarit

logo

Ma 11.04.05

1. KART 19.00-19.15.
2. Sininen Sinfonia 19.20-19.35
3. Tirehtöörit 19.40-19.55.
4. Skripta 20.00-20.15.
5. Fianceé 20.20-20.35.
6. Silver Scream 20.40-20.55.
7. Urban Safari 21.00-21.15.
8. Eloveena 21.20-21.35.

Tuomarit
Annu Matilainen (muusikko, Nerdee)
Eba Mäkynen (Vantaan nuorisotoimi; muusikko)
Janne Tamminen (muusikko, Endstand; toimittaja)
Luca Gargano (musiikin & median monitoimija)
Veli Kauppinen (toimittaja, YleX; muusikko)

ti 12.04.2005

1. StoneTone 19.00-19.15.
2. Idle Wolf 19.20-19.35.
3. Dirty Licks 19.40-19.55.
4. Ethereal 20.00.-20.15.
5. Mykaboom 20.20-20.35.
6. Sinema 20.40-20.55.
7. Viceroy 21.00-21.15.
8. The Dance 21.20-21.35.

Tuomarit:
Arto Nevalainen (muusikko; Gloria)
Eeka Mäkynen (tuottaja, Nosturi)
Kari Hynninen (tuottaja, Suomen Musiikki)
Nuppu Stenros (muusikko, Nerdee)
Tommi Ouvinen (toiminnanjohtaja, Vernissa)

ke 13.04.2005

1. Lady Escape 19.00-19.15.
2. Euforia 19.20-19.35.
3. Speed Limit 19.40-19.55.
4. Kapula Rattaissa 20.00-20.15.
5. Eufonia 20.20-20.35
6. UPS 20.40-20.55.
7. Edward 21.00-21.15.
8. Komedia Vulgaria 21.20-21.35.

Tuomarit:
Irina Lahtinen (muusikko)
Jasse (muusikko, Hybrid Children)
Johanna Matila (muusikko)
Jukka Puurula (muusikko, Don Huonot)
Toni Ritonen (Velmu ry; muusikko)

to 14.04.2005

1. Koma 19.00-19.15.
2. Alania 19.20-19.35.
3. Chaos Infinitum 19.40-19.55.
4. Tacere 20.00-20.15.
5. Yoku? 20.20-20.35.
6. Dizzy 20.40-20.55.
7. Lumina Polaris 21.00-21.15.
8. Nick Arse & The Arsenicks 21.20-21.35.

Tuomarit:
Janne Joutsenniemi (muusikko, Sub-Urban Tribe)
Jouni Salonen (tuotantopäällikkö, Tuhmafestazine)
Lauri Porra (muusikko)
Minni Kumpuvuori (keikkamyyjä, KingFoo Entertainment)
Sami Vauhkonen (muusikko, Lullacry)

pe 15.04.2005

1. BOOTKILL 19.00-19.15.
2. Mensura 19.20-19.35.
3. Malummeh 19.40-19.55.
4. Thy Legacy 20.00-20.15.
5. Reflecting Black 20.20-20.35.
6. Collarbone 20.40-20.55.
7. Strawels 21.00-21.15.
8. To The Darker Grounds 21.20-21.35.

Tuomarit:
Alexi Laiho (muusikko, Children of Bodom)
Riina. S. (laulunopettaja; muusikko)
Sakari Hietala (muusikko, Tarot; Kuopion nuorisotoimi)
Tero Salonen (Inferno)
Titus Hjelm (muusikko, Thunderstone)

Ääni ja Vimma 10 vuotta - klubi perjantaina 15.04 klo 22

Meureltaibaobab
Nerdee
Bitch Alert
Smak

Lauantai 16.04. finaali

Dirty Licks 20.00-20.15
The Dance 20.20-20.35
Eloveena 20.40-20.55
Kapula Rattaissa 21.00-21.15
Tirehtöörit 21.20-21.35
Chaos Infinitum 22.00-22.15
To The Darker Grounds 22.20.-22.35.
Yoku? 22.40-22.55
Collarbone 23.00.-23.15.
Lady Escape 23.20-23.35



Ääni ja Vimma Free Your Mind crew 15.04.05
toimitus@toimitus.hattu.net

Katso myös
» Ääni ja Vimma kotisivut
» Ääni ja Vimma -04 Free Your Mindissa

Ääni ja Vimma 2005

»Etusivu - Index
»Ennakkoilmoittautumiset
»Aikataulut ja tuomarit
»Finaalin suosikki kysely

Semifinaalibändit

Maanantai 11.04.
»KART
»Sininen Sinfonia
»Skripta
»Tirehtöörit
»Fianceè
»Silver Scream
»Urban Safari
»Eloveena

Tiistai 12.04.
»StoneTone
»Idle Wolf
»Dirty Licks
»Ethereal
»Mykaboom
»Sinema
»The Dance

Keskiviikko 13.04.
»Lady Escape
»Eufonia
»Speed Limit
»Kapula Rattaissa
»Euforia
»Ups
»Edward
»Komedia Vulgaria

Torstai 14.04.
»Koma
»Alania
»Chaos Infinitum
»Tacere
»Yoku?
»Dizzy
»Lumina Polaris
»Nick Arse & the Arsenicks

Perjantai 15.04.
»BOOTKILL
»Mensura
»Malummeh
»Thy Legacy
»Reflecting Black
»Collarbone
»Strawels
»To The Darker Grounds

Perjantai 15.04. Klubi
»Meurealtaibaobab

Junior Ääni ja Vimma

»Junior Ääni ja Vimma
»Signal Gloriassa

Kuvagalleriat

Semifinaalit
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 21 22

Finaali
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Postikortit

»Maanantai 11.04.
»Tiistai 12.04.
»Keskiviikko 13.04.
»Torstai 14.04.
»Perjantai 15.04.
»Lauantai 16.04.

Media-info

»Yleistä
»Free Your Mind crew