Ohita navigointi

Aikataulut ja jatkoon päässet

Logo

Ti 22.04.
Black Hat
klo 19.00-19.15

Vaalea Malja
klo 19.20-19.35

Rounders
klo 19.40-19.55

Jerkem
klo 20.00-20.15

Calf
klo 20.20-20.35

Crude Bones
klo 20.40-20.55

Selkäsauna
klo 21.00-21.15

Takiainen
klo 21.20-21.35

Lauantain finaaliin pääsi:
Takiainen
Calf

Tuomaristossa toimi:
Kärtsy, muusikko Waltari
Mikko Louhenoja, muusikko SuperChirst
Kari Hynninen, Tuottaja BMG
Mauro Gargano, muusikko Mighty 44
Antti Lehtinen, muusikko / Tuottaja Universal Music

Ke 23.04.
Elinvoima
klo 19.00-19.15

From Ashes
klo 19.20-19.35

TRIO Tetanus
klo 19.40-19.55

Incredible Nothing
klo 20.00-20.15

Collarbone
klo 20.20-20.35

Collapse Generation
klo 20.40-20.55

Pooma
klo 21.00-21.15

King Star
klo 21.20-21.35

Lauantain finaaliin pääsi:
Incredible Nothing
Pooma
King Star

Tuomaristossa toimi:
Pauliina Kateisto, muusikko / Opettaja KERHO
Luca Gargano, muusikko / toimittaja Tavastia
Henry Walden, muusikko VARJO
Tuomas Kirkkopelto, muusikko / toimittaja Radio Helsinki

To 24.04.
KIA
klo 19.00-19.15

Hieno Säätö
klo 19.20-19.35

Barock
klo 19.40-19.55

Prönto Saurüs
klo 19.40-19.55

BHB (Bobble Hat Boys)
klo 20.20-20.35

Phoenix Phoundation
klo 20.40-20.55

Sydän Sydän
klo 21.00-21.15

Born Of Thorns
klo 21.20-21.35

Lauantain finaaliin pääsi:
KIA
Barock
Sydän Sydän

Tuomaristossa toimi:
Johanna Kiiski, toimittaja / tuottaja Moon TV
Kari Reini, muusikko HybridChildren Nosturi
Henry Walden, muusikko VARJO
Ukko Kaarto, muusikko / Toimittja Moon tv
Jessi Louhivuori, muusikko / Velcra

Pe 25.04.
Smak
19.00-19.15

Dewlap
klo 19.20-19.35

Suruvirne
klo 19.40-19.55

Mush
klo 20.00-20.15

Electrochemical Series
klo 20.20-20.35

E 75
klo 20.40-20.55

Product Of Rage
klo 21.00-21.15

Treadmill
klo 21.20-21.35

Bonuksena Ääni ja Vimma klubilta Kielo ja Clark Kent

Lauantain finaaliin pääsi:
E 75
Product Of Rage

Tuomaristossa toimi:
Jeppe Cavonius, muusikko / äänittäjä Oxygenol
Kärtsy Hatakka, muusikko / Waltari
Jukka Puurula, muusikko / tuottaja Don Huonot
Mikko Herranen, muusikko / tuottaja Velcra
Nalle Österman, muusikko / Toimittaja / Dj

Finaali la 26.04.
Calf
20.00-20.15

Takiainen
20.20-20.35

King Star
20.40-20.55

Pooma
21.00-21.15

Incredible Nothing
21.20-21.35

Barock
22.00-22.15

Sydän Sydän
22.20-22.35

KIA
22.40-22.55

E 75
23.00-23.15

Product Of Rage
23.20-23.35



Ääni ja Vimma 03! Free Your Mind -crew 25.04.03
fym@hattu.net

Katso myös
» Ääni ja Vimma kotisivut
» Ääni ja Vimma 02 Suutarilan aluekarsinnat

Ääni ja Vimma 03

» Index - Etusivu
Aikataulut
» Aikataulut ja jatkoon päässet

Bändit
» Black Hat
» Vaalea malja
» Rounders
» Jerkem
» Calf
» Crude Bones
» Selkäsauna
» Takiainen
» Elinvoima
» From ashes
» TRIO Tetanus
» Incredible Nothing
» Collarbone
» Collapse Generation
» Pooma
» King star
» KIA
» Hieno Säätö
» Barock
» Prönto Saurüs
» BHB
» Phoenix Phoundation
» Sydän sydän
» Born Of Thorns
» Smak
» Dewlap
» Suruvirne
» Mush
» Electro Chemical Series
» E75
» Product of Rage
» Treadmill
» Deep Blue Girls

Jutut
» Historiaa vuosien varrelta
» Kettutien aluetapahtuma » Kannelmäen aluetapahtuma
» Junior Vimma Länsi-Pasilassa
» Äänen ja Vimman mediatiedostot

Kuvat
» Junior Vimma
» Junior Vimma 2
» Kannelmäki
» Kannelmäki 2
» Kannelmäki 3
» Kettutie
» Kettutie 2
» Livelähetys kulissien takaa