Ohita navigointi

Sirkusfestivaalien palkitut

logo

Sirkuskokonaisuudet (teltta)

1. SUPER LILLI, CIRCUS HELSINKI, HELSINKI
2. Styyrpuuriin, Sorin Sirkus, Tampere
2. Kampela, Cirko Primeraves, Lahti
3. 4 Element, Ludvika Young Stars, Ludvika, Ruotsi
Kunniakirja "koreografiasta" Suukko Show, Linnanmäen sirkuskoulu, Helsinki
Kunniakirja "uusi tulokas" Sirkusuni, Sirkuskoulu ARX, Hämeenlinna
Kunniakirja "Oikeasta suunnasta" Satu, Sirkus Tuikku, Lappeenranta
Kunniakirja "Ideasta joka toimi" Valkoinen punainen uni, Haminan Teinisirkus, Hamina

Yököt-sarja:

1. Erik o Linda, Ludvika Young Stars, Ludvika, Ruotsi
2. Yerina, Turun Taideakatemia, Turku
3. Elance, Circus Helsinki, Helsinki
Kunniakirja: ”Ensiluokkaisesta tekniikasta ja loistavista efekteistä” Antti Suniala, Turun Taideakatemia, Turku

Estradi kokonaisuudet

1. Vedentuli, Sirkus Taika-aika, Rovaniemi
2. Pullopostia, Espoon esittävän taiteen koulu, Espoo
Kunniakirja: Taikurit, kokonaisuudesta FLASH, Espoon esittävän taiteen koulu

16-22 -vuotiaat (telttasarja)

1. Alexi, Sorin Sirkus, Tampere
2. La Plage, Circus Helsinki, Helsinki
3. David, Gävlen sirkuslukio, Gävle
Kunniakirja: ”Iloisesta esiintymisestä” Skippis!, Sorin Sirkus, Tampere
Kunniakirja: ”erittäin omalaatuisesta ja jännittävästä ideasta”, Kangaroo-man, Ung Cirkör, Tukholma

16-22 -vuotiaat (estradisarja)

1. Diabolo is like a woman, Sirkus Kumiankka, Lahti
2. Vanne, Ludvika Young Stars, Ludvika
3. Ritmo Latino, Circus Helsinki, Helsinki
Kunniakirja: ”hyvästä, omaperäisestä ideasta ja sen läpiviennistä” ARTEX, Porvoo

13-15 -vuotiaat

1. Punahilkat, Sorin Sirkus, Tampere
2. Parents! Shit your pants!, Ung Cirkör, Tukholma
3. Kallellaan, Sirkus Tuikku, Lappeenranta
Kunniakirja: ”Erittäin puhtaasta ja hallitusta tekniikasta”, Sirkus Stella Nora, Linnanmäen sirkuskoulu, Helsinki
Kunniakirja: ”Loisteliaasta ulosannosta ja lavasäteilystä vaikean välineen kanssa”, Stuck Sticks, Cirkus Helsinki, Helsinki

Alle 13-vuotiaat

1. Maija Mehiläinen, Eira Nevanpään taideliikuntakoulum Kurikka
2. Papukaijat renkaassa, Fox Tsirkus, Tartto
3. Emelie, Circus Helsinki, Helsinki
Erikoispalkinto: ”koko festivaalien aikana esitetyistä monipuolisista numeroista. Loistava esiintymistaito, puhdas tekniikka ja kova työntekijä – tulevaisuuden lupaus!” Miss Magee, Sorin Sirkus, Tampere



Nuori kulttuuri -04 Free Your Mind crew 07.12.04
toimitus@toimitus.hattu.net

Katso myös
» Nuorikulttuuri kotisivut
» Kupla Sirkusfestivaali kotisivut

Nuori kulttuuri
Kupla Sirkusfestivaali -04

» Kupla sirkusfestivaali etusivu

Jutut

» Kajaanilaisryhmän esitys käynnisti sirkuskatselmuksen
» Opitut taidot esille, Pukinmäen sirkuskoulu
» Kupla-festivaali on loistava motivaation kohottaja
» Jäynäily ja kikkailu kiinnostavat sirkuksessa
» Helena on nähnyt nuorisokulttuurin vuosikymmenet
» Nuorta Girl Poweria taidolla
» Hermanin ja Robinin elämä on koulua ja sirkusta
» Nuori Kulttuuri juliste henkii jatkuvuutta
» Gävlen sirkuslukion Alex valloitti köysitaituroinnillaan
» Tuottaja Petri pakarinen pitää tapahtumaa onnistuneena
» Ruotsissa hyvät lähtökohdat nuorten sirkukselle

Kuvagalleriat

Perjantai 03.12.04
» Sorin Sirkus - Skandaali Käpykylässä - Avajaiskuvia 1
» Sorin Sirkus - Skandaali Käpykylässä - Avajaiskuvia 2
» Sorin Sirkus - Skandaali Käpykylässä - Avajaiskuvia 3
» Perjantai-illan palasia
» Cirko Primeraves esittää: Kampela

Lauantai 04.12.04
» Pukinmäen sirkuskoulu esittää: Girls Only
» Fox Tsirkus esittää: Papukaijat renkaassa
» Circus Helsinki galleria 1
» Haminan teinisirkus galleria 1
» Sirkus Tuikku
» Turun taideakatemia
» Lauantain tunnelmia sirkuskylästä
» Pukinmäen sirkuskoulu
» Ung cirkör

Sunnuntai 05.12.04
» Linnanmäen sirkuskoulu galleria 1
» Linnanmäen sirkuskoulu galleria 2
» Iltapäivä 16 - 22v. Galleria 1
» Iltapäivä 16 - 22v. Galleria 2
» Iltapäivä 16 - 22v. Galleria 3

Postikortit

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Toimituksen päiväkirja

» Perjantai 03.12.04
» Lauantai 04.12.04
» Sunnuntai 05.12.04

Taustatiedot

» Osallistujat
» Tuomaristo
» Palkitut